YJ Simplicon - joomla Joomla

Національному художньому музею України передали картини Далі, Ренуара і Пікассо

У середу, 26 жовтня, працівники прокуратури передали картини в Національний художній музей. Всього Київ отримав 785 картин, серед яких полотна європейських і вітчизняних класиків, а також роботи сучасних українських художників. Полотна були передані музею за судовим рішенням. 20 років вони зберігалися в схованках Нацбанку, а до цього належали одній приватній українській фінустанові. Експерти оцінюють колекцію в 52 мільйони євро.

Виконано рішення суду про передачу Національному художньому музею України надзвичайної колекції образотворчого мистецтва АТ «Градобанк», в яку входять 735 картин відомих живописців і яка не менше двадцяти років перебувала в загальнодержавному банку України. Однак в найближчі місяці відвідувачі не зможуть помилуватися новими картинами - їх зараз реставрують і вивчають фахівці. Виставлять ж роботи орієнтовно на початку наступного року.
У колекції, що дісталася музею є полотна пензля Далі, Кандинського, Пікассо та Ренуара. Український живопис представлений в основному сучасними художниками. Колекція включає роботи Бовкуна, Сенченко, Тістола, Вартіванова, Гнилицького, Кавсана, Сільваші, Криволапа, Ткаченко, Пимоненка, Світославського.
Таку вражаючу колекцію зібрав на початку 1990-х український банк "Градобанк", який в той час був одним з найбільших в країні. У 1996 році "Градобанк" взяв кредит у Нацбанку під заставу картин. Незабаром він збанкрутував, не повернувши регулятору борг. У 2005 році Міністерство культури прийняло рішення про передачу колекції державі. Банк, що розорився, протягом десяти років відстоював по судах своє право на картини, поки в 2015 році Вищий адміністративний суд остаточно не ухвалив, що колекція належить державі.