YJ Simplicon - joomla Joomla

Міжнародний день анімації

28 жовтня відзначається Міжнародний день анімації, заснований в 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно. У цей день 1892 року, французький винахідник, художник Еміль Рейно, який вважається батьком анімаційного кіно, запросив глядачів подивитися в музеї Гревен в Парижі «оптичний театр».

Талановитий винахідник вперше публічно продемонстрував свій апарат праксиноскоп, який показував рухомі картинки. Зараз ми б назвали цю подію народженням прообразу сучасних мультфільмів, і саме ця дата тепер і вважається початком епохи анімаційного кіно.
Міжнародний день анімації святкується в більш ніж 40 країнах світу. У цей день аніматори влаштовують публічні перегляди мультфільмів, проводяться зустрічі, концерти, семінари, виставки, культурні заходи, пов'язані з сучасним розвитком анімаційного кіно.
А також цей день є відмінним приводом згадати найвидатніші твори мультиплікації.

Оскароносні
Незважаючи на більш ніж вікову історію, «Оскар» за кращий анімаційний повнометражний фільм щорічно присуджується тільки з 2002 року. Першим володарем статуетки став «Шрек» - створений за мотивами дитячої книжки мультфільм від студії DreamWorks про доброго зеленого огра.
Однак мультиплікаційні картини і раніше удостоювалися спеціальних премій і навіть номінації «Кращий фільм року». Серед таких робіт - «Красуня і Чудовисько», «Білосніжка і сім гномів», «Хто підставив кролика Роджера» і «Історія іграшок».
Найбільше нагород - по дві статуетки - завоювали мультфільми «Вгору» (2010), «Історія іграшок: Велика втеча» (2011) і «Холодне серце» (2013). А останнім лауреатом премії в 2016 році став комедійно-драматичний анімаційний фільм «Головоломка» від студії Pixar.

Найбільші касові сбори
Найбільше грошей в кінопрокаті на сьогоднішній день приніс своїм творцям мультфільм студії Walt Disney «Холодне серце». Анімаційний мюзикл про зачаровану принцесу Анну зібрав на продажі квитків більше $ 1 250 000 000.
Варто відзначити, що планку в $ 1 млрд за всю історію змогли подолати ще тільки чотири роботи мультиплікаторів: «Історія іграшок: Велика втеча» (2010), «Міньйон» (2015), «Звірополіс» (2016) і «В пошуках Дорі» ( 2016).

Аніме
Ще один пласт сучасної культури, який сьогодні не можна обійти увагою і який налічує мільйони шанувальників не тільки на Сході, але і по всьому світу, - японська анімація.
Аніме вкрай рідко номінується на «Оскар» і інші престижні західні премії, проте в 2003 році картина Хаяо Міядзакі «Віднесені привидами» завоювала статуетку в номінації «Кращий анімаційний повнометражний фільм».