YJ Simplicon - joomla Joomla

Посол Республіки Пакистан в Україні для журналу «Віва-Україна»

Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ваджахат Алі Муфті для журналу «Віва-Україна»

 

Як ви вважаєте, які зараз економічні і політичні відносини між Україною і Пакистаном?

Наші дві країни знаходяться в дружніх відносинах і співпраці. Пакистан був в числі перших країн, що визнали незалежність України, і процес встановлення офіційних дипломатичних відносин було розпочато ще в 1992 році. Посольство Пакистану в Києві та Посольство України в Ісламабаді були створені в 1997 році. Проте, я вважаю, є ще величезний потенціал, який треба реалізувати для зміцнення двостороннього співробітництва в політичній та економічній сфері. У зв'язку з цим, обидві країни підписали низку угод і ще про багато інших угод ведуться переговори, щоб забезпечити основу для поглиблення наших двосторонніх відносин. 

Які є перспективи для подальшої економічної співпраці Пакистана і України?

Ми працюємо з українською стороною на розширення і зміцнення взаємовигідного співробітництва в економічній торгівлі та в комерційній площі. В обох сторін є бажання поглибити відносини у цих областях. Наприклад, Пакистан хотів би більше співпрацювати в енергетичному секторі. Також ми ведемо переговори з Україною щодо угоди про співпрацю в галузі сільського господарства. Нещодавно були підписані угоди про торговельно-економічне співробітництво, про уникнення подвійного оподаткування і створення спільних Міжурядових комісії між Пакистаном та Україною.

У рамках зусиль щодо сприяння двосторонній торгівлі, була створена Українсько-Пакистанська ділова рада при Федерації Пакистану торгово-промислової палати та промисловості (ТПП Пакистану). В 2011 і 2012 році відбувся обмін бізнес-делегаціями. Українські бізнес-делегації також взяли участь у Експо 2012 і 2013 року. Ця рада була корисною платформою для полегшення взаємодії між бізнес-спільнотами в обох країнах. Посольство працює з обома представництвами ради з метою провести спільне засідання за участі посадовців, які очолюють обидві сторони, в найближчому майбутньому.

Я бачу величезні перспективи для зміцнення нашого двостороннього економічного співробітництва та, в якості посла Пакистану в Україні, я працюю, щоб привести людей наших двох країн ближче на всіх фронтах включаючи, зокрема торгівлі та бізнесу.

Розкажіть, будь-ласка, як українські компанії можуть потрапити на пакистанський ринок? І як відобразились на пакистанських компаніях події в Україні?

 Пакистан виробляє цілий ряд продуктів високої якості, які можуть потрапити на ринок України. Аналогічно, українські продукти мають потенціал, щоб знайти свій ринок збуту в Пакистані. Ми закликаємо бізнес-співтовариства більш активно взаємодіяти один з одним і реалізувати невикористаний потенціал, який існує в області торгівлі. Щодо інвестиційного боку, я хотів би запросити українські компанії, прийти і скористатися можливостями і потенціалом, які пропонує економіка Пакистану, особливо в енергетичному секторі, в нафтогазовій сфері, в інфраструктурі, в сфері житла, охорони здоров'я, освіти, інформаційних технологій і, зокрема, в сфері технології поновлюваних джерел енергії та навколишнього середовища. Раді Пакистана з інвестицій було доручено надавати допомогу та сприяти іноземним інвесторам.

Скільки пакистанців проживають в Україні? Чи підтримують вони Україну у ситуації з Росією?

В Україні проживають близько 1500 пакистанців. І вони роблять свій внесок для добробуту українського суспільства. Природно, що живучи в Україні, ці пакистанці зацікавлені в тому, щоб країна вийшла з нинішньої складної ситуації якомога швидше.

Чи є Пакистан привабливою країною для туристів з України? Як часто українці відвідують Пакистан?

Пакистан має багато визначних туристичних пам'яток, включаючи культурні, історичні, археологічні та ті, які стосуються природної краси і ландшафтів. Посольство продовжує докладати зусилля до того, щоб надати Пакистану привабливості в якості туристичного напрямку. Деякі українці відвідують Пакистан в туристичних цілях, але я хотів би приймати більше таких гостей. Посольство надаватиме всебічну підтримку у сприянні таким візитам.

Які заходи проводять в Україні для підтримки культурних зв’язків?

Пакистан і Україна знаходяться в процесі переговорів щодо культурної угоди про співпрацю, що послужить основою для розширення культурної діяльності між двома країнами. Також Посольство продовжує працювати над залученням українського народу до культурної спадщини Пакистану, беручи участь у різних культурних заходах таких, як фестиваль азіатської їжі та культури, щорічний благодійний ярмарок і т.д. Ми сподіваємося на більшу кількість культурних заходів у країнах один одного після того, як обома сторонами буде підписана угода про культурне співробітництво.

Що побажаєте читачам «Віва-Україна»?

Я хотів би побажати колективу «Viva Україна» і всім її читачам міцного здоров'я і щастя, а також, щоб Україна вийшла з важкого часу якомога швидше.

Водночас, я хотів би запросити читачів, які належать до ділової та інвестиційний спільноти, скористатися привабливими торговельними та інвестиційними можливостями, які запропоновані економікою Пакистана. Читацькій аудиторії я хотів би сказати, що їм слід відвідати мою країну. Ми в посольстві будемо продовжувати надавати всебічну підтримку у сприянні таким візитам.